Vytvořte ZNAK Vaší obce z odpadových materiálů.

Jak na to?

Je to jednoduché!

1. Přihlaste se k účasti na rekordu na adrese raf@dobryden.cz zasláním informací o Vaší organizaci, včetně kontaktních údajů na paní učitelku, nebo pana učitele, který bude mít výrobu Vašeho znaku na starost (adresa organizace, jméno kontaktní osoby, mail, mobilní telefon).

2. Nashromážděte materiál na výrobu znaku: PET lahve všech typů a barev, víčka PET lahví, plastové nádobky na šampóny, plastové (igelitové) sáčky, tašky, kelímky od jogurtů, tvarohu, plastové nádoby od prášků na praní, polystyrén, kelímky na kafe, plastové lžičky, příbory, nápojové kartóny (všechny krabice od mléka, džusů, šlehaček), tácky, vše papírové včetně barevné drti, veškeré sklo (pozor, znak má velkou hmotnost a sklo je při práci nebezpečné), plechovky od nápojů (NE od barev a dalších chemikálií!), všemožné krabičky (NE obaly od léků!) – zkrátka vše co patří do barevných kontejnerů na tříděný odpad.

3. Vyrobte znak dle návodu:

Forma: reliéf

Znak města či obce provedený v netradičním materiálu lze zařadit do prostorové tvorby, případně do objektové a akční činnosti.

Použitá technika: Kombinovaná technika – lepení, tvarování, …

Výsledná práce může být plastikou, mozaikou, … vzniklou kombinováním různých technik a materiálů. I jedna nevýrazná, popř. jednobarevná plocha může být kombinována z více druhů materiálů podobné či shodné barevnosti. Malbu barvou lze využít výjimečně pouze jako doplněk.

Rozměr znaku: 100 x 100 cm s přihlédnutím na tvar originálu znaku (vždy zachovat šířku 100 cm)

Znak je potřeba umístit do rámu a připravit k vystavení (závěsná oka, závěsné otvory, vzpěrná noha).

4.  Termín dokončení znaku: 15. listopad 2010 (čím dříve, tím lépe…)

5. Hotový znak vyfoťte a fotografii vložte na www.znakymestaobci.cz a pečlivě vyplňte průvodní list, který se Vám otevře po přihlášení.

 Postupujte takto:

 a)      Zaregistrujte se k účasti na rekordním pokusu. Do kolonky jméno vyplňte Vámi vybrané jméno bez diakritiky (např. název školy). Do kolonky e-mail vyplňte adresu Vašeho počítače. Zmáčkněte tlačítko registrovat. Za několik minut přijde na Vámi zadanou adresu zpráva z WorldPress s Vaším přístupovým heslem.

 b)      Přihlaste se pomocí zaslaného hesla. Do kolonky jméno vyplňte stejný název jako při registraci. Do kolonky heslo vložte obdržené přístupové heslo. Zmáčkněte tlačítko přihlásit se. Objeví se Vám redakce, která Vás navede, jak při vyplňování informací o Vašem EKO znaku postupovat, včetně návodu, jak vložit jeho fotografii. Vše je snadné a jednoduché. Nezapomeňte vyplnit všechny kategorie, včetně krajské příslušnosti.

6. Váš znak bude započítán do rekordní galerie a Vaše škola obdrží po skončení pokusu elektronický certifikát o účasti na rekordu.

7.  Několik vybraných znaků bude (z důvodu velikosti výstavní plochy) 13. – 16. ledna 2011 reálně vystaveno na brněnském výstavišti v rámci veletrhu GO a Regiontour 2011. Pokud bude vybrán právě Váš znak, budete o této skutečnosti informováni.

 Výstupy akce:

 Připomenutí nutnosti třídění odpadu.

Upevnění návyku třídit odpad.

Sdělení, že se s tříděného odpadu vyrábí užitečné a krásné věci.

Prohloubení znalostí dětí o historii svého města, o heraldice a o původu Vašeho městského znaku

Umístění rekordního údaje včetně jmenování zúčastněných obcí na www.znakymestaobci.cz

Možnost umístění znaku i celé galerie na webových stránkách školy, popř. obce.

Možnost následného vystavení znaku s certifikátem v prostorách školy, popř. městského (obecního) úřadu.

Vystavení certifikátu o vytvoření světového rekordu a účasti v něm konkrétním obcím.

Rozsah galerie jistě vzbudí zájem médií. Jsme přesvědčeni, že se jedná o zajímavou a důstojnou prezentaci obcí, krajů i celé ČR. Kolekce znaků bude následně zapsána do České knihy rekordů.