Největší galerie znaků měst

Společnost EKO-KOM a.s. je čerstvým držitelem nového světového rekordu. Co do rozsahu nemá tento rekordní pokus v České republice srovnání. Cílem celé akce bylo posílení aktivní účasti občanů na tříděném sběru odpadů v obcích a městech České republiky a podpoření jejich odpovědného přístupu k životnímu prostředí. Děti z 992 škol přihlášených k pokusu vyrobily z tříděného odpadu 1025 znaků obcí a měst ČR. Účastníci rekordu si navíc prohloubili vědomosti o historii měst a obcí i o původu jejich znaků. Fotografie hotových znaků jsou prezentací zručnosti a nápaditosti dětí i jejich pedagogů, kterým ze srdce děkujeme za účast v rekordním pokusu. raf a EKO-KOM

Na sklonku loňského roku proběhly ve všech krajích ČR výstavy, na kterých byly představeny vybrané znaky lokálně příslušných obcí a měst. Krajské výstavy se spojily 13. ledna 2011 na veletrhu GO a Regiontour v jednu obří galerii. V pavilónu P brněnského výstaviště bylo reálně vystaveno 454 znaků o rozměrech cca 1×1 metr. Znaky byly vyrobeny z materiálů, které jsou recyklovatelné, tedy z takových, které lze běžně vytřídit do barevných kontejnerů. K výrobě byla velmi často použita víčka PET lahví, plastové sáčky a tašky, různé části plastových nádob, papír, ale také nápojové kartony nebo sklo. Nejčastěji použitými technikami při vzniku znaků byly lepení a tvarování. Vzniklé obrazy tak byly plastikou nebo mozaikou, ale hlavně jsou nejlepším důkazem, že se z tříděného odpadu dají vyrobit krásné věci.

Znaky vybrané k vystavení v Brně najdete pod jednotlivými kraji v zelené mapě.Využijte Váš znak ke zviditelnění Vaší školy. V kontextu náležitosti Vašeho znaku do světově unikátní galerie je Váš počin mediálně zajímavým materiálem. Po dokončení znaku pozvěte do školy novináře. Pochlubte se jim a poté také všem na tomto webu. Vložte naskenovaný článek do složky Z médií, popř. jej pošlete na agentura@dobryden.cz.